gabinetintegratio@gmail.com tel. 883-142-188
Jak rozwijać teorię umysłu u dziecka z Zespołem Aspergera/wysoko funkcjonującym autyzmem?- szkolenie online

Zapraszamy Państwa na szkolenie dotyczące rozwijania teorii umysłu u dziecka z Zespołem Aspergera lub wysokofunkcjonującym autyzmem.

Jedną z trudności, jakie mają dzieci będące w spektrum autyzmu, jest wnioskowanie o stanach i intencjach innych osób. Dlatego tak często zachowują się nieadekwatnie w sytuacjach społecznych. Dają się nabrać, można je łatwo oszukać, nie rozumieją, jak może być odbierane ich zachowanie. Często powoduje to, że są odrzucane lub wyśmiewane przez rówieśników, a także określane jako mało empatyczne.

Powtarzające się niezrozumienie sytuacji społecznych często budzi silne emocje, dziecko wybucha złością, płacze. To może spowodować, że coraz bardziej wycofuje się z sytuacji rówieśniczych lub jest w coraz większym stresie.

Na szczęście teorii umysłu da się nauczyć, co wpłynie na to, że wiele sytuacji społecznych będzie dla dziecka bardziej zrozumiałych, a jego zachowanie może się zmienić!

Plan szkolenia:

1) Czym jest teoria umysłu i dlaczego jeśli nie weźmiemy jej pod uwagę, to nasze metody wychowawce mogą nie zadziałać?
2) Dlaczego dziecko nie rozumie sytuacji społecznych?
3) Dlaczego mówisz coś wiele razy, a dziecko i tak powtarza te same zachowania?
4) Jak budować umiejętności społeczne?
5) Budowanie teorii umysłu – zabawy i ćwiczenia, jakie możesz wykonywać w dniu codziennym (w trakcie drogi do szkoły, w samochodzie, na placu zabaw, w sklepie, w domu, na spacerze…) dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
6) Materiały i książki, jakie warto mieć (nie kupuj wszystkiego!)

Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców dzieci z Zespołem Aspergera/ autyzmem wysokofunkcjonującym, które są w wieku 4-10 lat, a także dla profesjonalistów pracujących z dziećmi w spektrum autyzmu.
Pamiętaj! W przypadku pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu ważniejsze jest, by ćwiczyć daną umiejętność regularnie i w krótkich odcinkach czasowych, zamiast raz w tygodniu np. przez godzinę.

 

Szkolenie dostępne jest na platformie online, do której dane do logowania otrzymujesz po zakupie. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz maila na adres: gabinetintegratio@gmail.com.
Czas trwania szkolenia: 90 minut

Dostęp do szkolenia: 6 miesięcy
Koszt udziału: 149 zł