gabinetintegratio@gmail.com tel. 883-142-188
Jak rozwijać teorię umysłu u dziecka z Zespołem Aspergera/wysoko funkcjonującym autyzmem?- szkolenie online – 21.10.2023r.

Zapraszamy Państwa na szkolenie dotyczące rozwijania teorii umysłu u dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym.
Szkolenie podzielone jest na dwie części – krótką część teoretyczną i dłuższą część dotyczącą praktyki - konkretnych zabaw i ćwiczeń dzięki którym będziesz wiedział, co robić, żeby ćwiczyć teorię umysłu. Nasze szkolenia organizowane są w myśl zasady: najpierw wiedza, później działanie.

Dlatego pierwsza część szkolenia, to wiedza teoretyczna, dotycząca tego, czym w ogóle jest teoria umysłu. Jedną z trudności, jakie mają dzieci ze spektrum autyzmu, jest wnioskowanie o intencjach innych osób. Dlatego tak często zachowują się nieadekwatnie w sytuacjach społecznych. Dają się nabrać, można je łatwo oszukać.

Na szczęście teorii umysłu da się nauczyć, co spowoduje, że wiele sytuacji społecznych będzie dla dziecka bardziej zrozumiałych!
Druga część szkolenia będzie dotyczyła konkretnych zabaw i ćwiczeń, jakich możesz używać w domu, żeby ćwiczyć u twojego dziecka konkretne umiejętności. Bez obaw – nie będą to monotonne ćwiczenia, które będziesz musiał robić z dzieckiem godzinami – raczej pomysły na krótkie zabawy, które możesz wpleść w życie codzienne – w trakcie kąpieli, drogi do sklepu, jazdy samochodem...

Pamiętaj! W przypadku pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu ważniejsze jest, by ćwiczyć daną umiejętność regularnie i w krótkich odcinkach czasowych, zamiast raz w tygodniu np. przez godzinę.

Plan szkolenia dotyczącego teorii umysłu dla dzieci z Zespołem Aspergera lub autyzmem:

  • Co to jest teoria umysłu? Które z zachowań dziecka mogą wskazywać na problem w tym zakresie?
  • Zabawy i ćwiczenia dla dzieci w wieku przedszkolnym
  • Zabawy i ćwiczenia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Szkolenie jest prowadzone online, na platformie zoom.

Termin szkolenia: 21.10.2023r. (g.15.30-17.00)
Czas trwania szkolenia: 90 minut
Koszt udziału: 150 zł
Jeśli udział w szkoleniu bierze dwoje rodziców – koszt wynosi 100 zł /osoba.
W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

Zastrzegamy możliwość odwołania szkolenia w przypadku braku wystarczającej ilości uczestników.